تولید از بازیافت ( روش تهیه انواع شانه تخم مرغ ، شانه های میوه ، سینی های سلولزی زیر شیرینگ و …. )

خط تولید شانه تخم مرغ

آشنایی با فرآیند تولید و خطوط تولید انواع محصولات مقوایی شرکت ماشین سازی رادیان پارس

.

به منظور تهیه خمیر اولیه محصولات متنوع کاغذی از جمله مقوا ، کارتن ، کاغذهای بهداشتی ، کاغذهای چاپ و تحریر ، کاغذهای لاینر ، کتاب ، دفتر و… از کاغذهای باطله طی فرآیند بازیافت وجود دارد.

paper-004

از خمیر‌سازی اولیه در دستگاه پالپر، تمیز‌کردن یک مرحله‌ای خمیر کاغذ, پالایش‌کرده خمیر و دسته‌بندی ذرات خمیر. در این روند مراحل شستشوی خمیر و جوهر‌زدایی در نظر گرفته نشده است چون به ندرت در صنعت کشور دیده می‌شود و برای تولید شانه نیازی ندارد. خرده کاغذ‌ها به همراه آب درون دستگاه پالپر (Pulper) به نسبت ریخته می‌شوند مخلوط به مدت مشخص (بسته به نوع و درصد ترکیب کاغذها‌) هم‌زده و الیاف ها باز می‌شوند.

.

.

فرآیندهای تولیدی در صنعت کشور عموماً مشابه صنعت خارجی می باشد که شامل یک قاب مکشی (suction) و یک قالب پرسی می باشد .قالب مکشی از چند قسمت فریم اصلی, قسمت لمل برنجی یا آلومینیومی منفذدار و قسمت توری فلزی ( استیل یا تیتانیوم ) که بروی لمل‌ها می‌نشیند تشکیل میشود. قالب پرسی یک تکه بوده و قالب قرینه قالب مکشی می باشد این قالب یک تکه, برنجی و منفذدار می‌باشد. (تعداد قالب دستگاه بسته به میزان ظرفیت درخواستی تعیین میشوند ) قالب های پرسی به صورت ردیف‌ها روی سینی برنجی نصب می‌شوند. پس از ورود قالب‌های مکشی بطور اتوماتیک بلافاصله مکش صورت گرفته و یک لایه خمیر روی توری می‌چسبد سپس قالب مکشی از حوضچه بیرون آمده و در هنگامی که قالب مکشی در بالای محور مکشی قرار گرفت قالب پرسی روی آن قرار می‌گیرد تا ضمن آب‌گیری بیشتر خمیر آن را فشرده نماید تا از استحکام بیشتری برخوردار شود در همین لحظه بطور اتوماتیک دو عمل صورت می‌گیرد اول مکش خمیر توسط قالب پرسی و دوم فشار باد در پشت خمیر در قالب مکشی که منجر به انتقال خمیر از قالب مکشی به قالب پرسی می‌شود. سپس قالب مکشی که اینک خالی از خمیر شده, در اثر حرکت محور مکشی به حرکت خود ادامه داده و دوباره به درون حوضچه خمیر فرستاده می‌شود.

.

قالب پرسی به همراه خمیر روی محور پرسی حرکت‌کرده و سپس در نقطه ای خاص خمیر را به شکل قالب می‌باشد در اثر فشار باد بروی سینی‌های فلزی مخصوص رها می‌کند. این سینی‌ها به همراه خمیر قالبی مرطوب روی زنجیر حرکت کرده و وارد تونل هوای گرم با دمای 120 الی 150 می‌شود. این سینی‌ها روی زنجیر نقاله چندین بار ( بسته به نوع طراحی) در طول تونل هوای گرم حرکت رفت و برگشتی انجام می‌دهد این امر باعث می شود هر خمیر قالبی در معرض هوای گرم تونل خشک‌کن قرار می‌گیرد (زمان فوق بسته به سرعت ماشین می‌باشد) سپس قالب سلولزی خشک‌شده (شانه تخم مرغ, شانه میوه ، کفی های زیر شیرینگ لبنیات و یا هر نوع قالب دیگر) از تونل خارج گشته و در مقدار معینی بسته‌بندی می‌شود. عمل مکش به وسیله یک وکیوم پمپ فشار مکش لازم را جهت قالبهای مکش تامین می‌کند و فشار باد لازم توسط کمپرسور تامین می‌شود. حرارت تونل خشک‌کن توسط مشعل‌های گازی و فن‌ها و بلوئر ها تامین می‌شود.

.

۲۰۱۹۰۷۰۹_۱۴۲۵۳۴

.

سیستم های کنترل این دستگاه ها کاملا به صورت اتوماتیک می باشد و فقط مراحل ریختن مواد اولیه و همچنین جمع آوری محصول به صورت دستی می باشد.

تعداد نفرات مورد استفاده در این خطوط  برای هر شیفت ( 12 ساعته یا 8 ساعته ) 2 الی 3 نفر  می باشد.

تعداد نفرات برای خطوط اتوماتیک و نیمه اتوماتیک یکسان می باشد و فقط ظرفیت تولیدی خط ها با هم متفاوت است.

قسمت های خشک کن این ماشین آلات به دو صورت خطی و یا طبقاتی ( مطابق با نیاز مشتری ، ظرفیت و همچنین موقعیت آب و هوایی و محدودیت مکان نصب ) تعیین میشود.

.

.

.

اطلاعات کامل و تکمیلی و سوالات رایج :

ظرفیت خطوط تولیدی گروه صنعتی رادیان پارس از ساعتی از 1000 الی 1700 عدد در ساعت برای خطوط اتوماتیک و ساعتی از 400 الی 700 عدد برای خطوط نیمه اتوماتیک شانه تخم مرغ ، شانه میوه ، سینی های سلولزی زیر شیرینگ لبنیات یا سایر ظروف مقوایی و خاص می باشد.

.تولید شانه تخم مرغ

استفاده از تکنولوژی نوین جدید در ساخت این ماشین آلات ، خطوط تولیدی این شرکت را نسبت به سایر خطوط موجود از نظر بالا بودن راندمان ، استفاده از بهترین متریال ها در ساخت خطوط ، قابل دمونتاژ و جابجایی آسان ، عدم نیاز به حوضچه و فونداسیون ، استفاده نکردن از دیواره های آجری یا توری های آهنی در ساخت خشک کن که باعث پایین آوردن راندمان ، عمر کوتاه دستگاه و پایین بودن راندمان تولید که به جای آنها از دیواره های گالوانیزه چند جداره و سینی های گالوانیزه درجه یک استفاده می شود ،  مصرف بسیار کم سیستم و خدمات پس از فروش و آموزش ها و مشاوره های قبل و بعد از راه اندازی ،متمایز  کرده است.

.

سوالات متداول درباره خطوط تولید شانه :

.

مقدار فضای مورد نیاز :

مقدار فضای اجرای این خطوط اتوماتیک ، یک سوله سربسته حداقل حدود 400 مترمربع  (مقدار فضای دپوی مواد نیز در نظر گرفته شده) و یا بالاتر می باشد. طول فضای موجود برای خطوط تولید اتوماتیک می بایست حداقل 40 متر طول  و عرض سالن از 8 متر کمتر نباشد.

.

میزان انرژی های مورد نیاز :

برق سه فاز تقریبا 100 آمپر و همچنین خط گاز 2 و یا یک چهارم پوند و انشعاب معمولی آب یا آب چاه نیز برای راه اندازی این خطوط مورد نیاز می باشد.

.

میزان سود دهی :

برگشت سرمایه خطوط تولیدی این شرکت طی برآوردهای تخصصی انجام شده بر روی هر عدد محصول تولیدی ، قیمت روز مواد اولیه و سایر هزینه های تولید در حال حاضر در اواسط سال 1401 میانگین کمتر از 15 ماه می باشد و سود دهی خالص اینکار حدودا 40 درصد می باشد که این مبلغ با احتساب کسر مواد اولیه ، قیمت فروش محصول ، هزینه های انرژی ، هزینه های نیروی انسانی و سایر هزینه های جانبی محاسبه شده است.

.

تعداد نفرات مورد نیاز :

تعداد نفرات مورد نیاز برای هر شیفت کاری حدود 3 نفر می باشد که دستگاه قادر به کار به صورت شیفتی چه 8 ساعته چه 12 ساعته و یا 24 ساعته بدون خاموشی را نیز دارند و همچنین این شرکت تمام آموزش ها و روش های تولید لازم را در زمان نصب و راه اندازی به شما ارائه میکند.

.

مواد اولیه :

مواد اولیه مصرفی این خطوط عمدتا کاغذ ، مقوا ، کارتن ، کتاب ، دفتر ، روزنامه و …. باطله و ضایعاتی و بازیافتی می باشد که به وفور در دسترس می باشد.

لازم به ذکر است خطوط این شرکت قابلیت تولید شانه های تخم مرغ با انواع طیف های رنگی برای صادرات و یا مصرف داخلی را نیز دارا می باشند.

.

بازاریابی و فروش :

بازاریابی و فروش محصول علاوه بر بازار داخلی که عمدتا مرغداران تخم گذار می باشند ، بازار صادراتی بسیار خوبی به کشورهای همسایه از جمله عراق ، افغانستان ، پاکستان ، ترکمنستان ، ازبکستان ، کشور های حاشیه خلیج فارس و … نیز دارد.

به فرض مثال تولید شانه تخم مرغ برای یک خط تولید اتوماتیک ، دو الی چهار واحد مرغداری میتواند ظرفیت فول خط را به خود اختصاص دهند.

.

برخی از مزایای این خطوط تولید این شرکت :

قابل دمونتاژ و جابجایی کل خط – استفاده از متریال بسیار با کیفیت در ساخت خط تولید که در زمان قرارداد برای مشتری کامل مشخص می شوند – بدون نیاز به اجرای حوضچه ، استخر و فونداسیون خاص به دلیل داشتن مخازن و میکسر های ساخته شده – کابین چند جداره تمام فلزی و گالوانیزه برای عدم پرت انرژی به جای دیواره ها و تونل های آجری ، هبلکس ، پیش ساخته و غیره – قابلیت تنظیم وزن محصول از ۷۰ الی ۱۱۰ گرم برای شانه های 30 تایی و وزن های دیگر قابل تنظیم برای سایر ظروف به صورت بسیار ساده ، دقیق و دیجیتال روی نمایشگر – اجرای لوله کشی ، کابل کشی و … خط به صورت کامل – نصب و راه اندازی در کمترین زمان بدون هزینه های جانبی ، آموزش اپراتور و کارگران در زمان نصب و راه اندازی.

.

– شرکت رادیان پارس اولین و بزرگترین سازنده خطوط تولید شانه تخم مرغ و ظروف مقوایی دارای استانداردهای ایزو در ایران می باشد.

– برای دیدن فیلم خطوط تولیدی این شرکت به قسمت ” مشاهده فیلم ها بر روی سایت آپارات ” در زیر همین صفحه مراجعه فرمایید.

– در صورت درخواست استعلام قیمت خطوط تولیدی این شرکت لطفا با شماره های ارائه شده در قسمت ” تماس با مـا ” در ارتباط باشید.

.

– مراقب برخی افراد سودجو که از تصاویر و محتوا های خطوط تولید این شرکت برای تبلیغات کار خود و بعضا کلاهبرداری به دلیل اعلام ظرفیت و قیمت های نامتعارف استفاده می کنند باشید. حقوق تمامی مطالب این سایت برای شرکت رادیان پارس محفوظ می باشد.

تهیه شده توسط شرکت رادیان پارس 1393

.شانه تخمه مرغ

دانش و تجربه را ضمانت کار خود و رضایت کارفرما قرار داده ایم…

.

برای مشاهده فیلم خط تولید شانه تخم مرغ و ظروف مقوایی این شرکت روی لینک زیر کلیک کنید.

.

مشاهده کاتالوگ خطوط تولید شانه تخم مرغ شرکت رادیان پارس